PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO III LO


Jeśli chcesz kandydować do Rady Uczniów III LO zgłoś się z własnym planem działań do dnia 31.10.14r.

Zgłoszenia przyjmują opiekunowie:
- pan Adam Pryliński
- pan Damian Bąkowski

Alfik Matematyczny


Trwają zapisy do ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny 2014
Edycja XX
W środę 26 listopada 2014 r. odbędzie się ogólnopolski konkurs Alfik Matematyczny. Termin nadsyłania zgłoszeń do XX edycji upływa 5 listopada 2014 r. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska.

Zapisy u nauczycieli matematyki.

czytaj więcej w rozwinięciu...

Zapraszamy do realizacji teledysku!Zapraszamy utalentowanych uczniów do realizacji teledysku!
Chcesz wziąć udział w realizacji teledysku świątecznego?
A może piszesz teksty piosenek albo tworzysz muzykę?
Jesteś kreatywny i chętny do wspólnego działania?
Koniecznie zgłoś się do nas! Spotkanie koła filmowego już w ten czwartek na 7, 8 i 9 godzinie lekcyjnej.
Zapraszamy! Małgorzata Miszczak

Konkurs "SKRYTYKUJ"


Jeszcze tylko do końca tygodnia trwa konkurs "SKRYTYKUJ", w którym filmowi pasjonaci mogą ubiegać się o miejsce w Jury Młodych 32.Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się w grudniu w Poznaniu. Wystarczy do 26 października opublikować na stronie Skrytykuj.pl własną recenzję dowolnego filmu w formie pisemnej bądź wideo. Na autora recenzji, która otrzyma największą liczbę polubień na stronie, czeka specjalna Nagroda Internautów.

Poprzez konkurs Polski Instytut Sztuki Filmowej promuje świadomą dyskusję o kinie wśród nastolatków. Na stronie www.skrytykuj.pl już teraz można zapoznać się z recenzjami nadesłanymi i nagrodzonymi w poprzednich edycjach konkursu. Tam też młodzi kinomani znajdą materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów kampanii. W swoich subiektywnych komentarzach Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Katarzyna Zielińska, Joanna Kulig, Tomasz Schuchardt, dr Jacek Wasilewski i Monika Brodka odwołują się do elementów z jakich składa się dzieło filmowe: od scenariusza przez zdjęcia, scenografię i kostiumy aż po montaż i dźwięk. Strona stanowi ponadto forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.a Ale Kino!, który odbędzie się w Poznaniu między 30 listopada a 7 grudnia 2014 r.

ZAPRASZAMY! M.Miszczak

Profesorki 2014


W zeszłą środę (15.10. 2014 r.) w naszej szkole z okazji dnia nauczyciela odbyła się trzecia gala „PROFESORKI 2014”. Uczniowie liceum w tajnym głosowaniu wytypowali swoich faworytów w siedmiu kategoriach. A zwycięzcami zostali:

Szwajcarski zegarek – Pan Damian Bąkowski
Złoty wykładowca - Pan Piotr Tomczak
Mistrz polowania- Pan Piotr Tomczak
Nauczyciel dobra rada – Pani Dorota Kowalska
Wulkan pozytywnej energii – Pani Iwona Tokarczuk
Mistrz stylu – Pani Anna Czarnecka
Nauczyciel roku – Pan Krzysztof Grygiel

Profesorki 2014(obejrzyj)

Zakrętki dla Laury.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w zbiórce. Zysk z przetopu zebranych nakrętek będzie przekazany na turnus rehabilitacyjny dla chorej Laurki, kuzynki naszej uczennicy. Pomóżmy, bo warto!

Pojemniki ustawione będą na terenie szkoły, zbiórka potrwa cały rok.

Informacje o Laurce. Laura urodziła się jako wcześniak w 27 tygodniu ciąży. Ważyła 950 gram i miała 33 cm długości. Jest cały czas rehabilitowana. Uczęszcza na rehabilitację ruchową, integrację sensoryczną oraz do logopedy, pedagoga i psychologa. Laura ma chore jelita. Od 4 miesiąca życia ma wyłonioną stomię. Ma również podejrzenie choroby genetycznej. Laura ma 3 lata.

Strony internetowe poświęcone Laurze:
zbiórki dla laurki
facebook

Pracownia Filmowa Filmoteki Szkolnej!


Dzięki działaniom uczniów ze Szkolnego Koła Filmowego Gimnazjum nr 3 oraz wielu przedsięwzięciom filmowym realizowanym przez panią Małgorzatę Miszczak staliśmy się jedną ze szkół w Polsce, w której Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił stworzyć Pracownię Filmoteki Szkolnej. Prace adaptacyjne zmieniły zwykłą klasę lekcyjną w szkolną salę kinową, dostosowaną do projekcji filmów, wyremontowaną i wyposażoną w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.

Już w ten czwartek (09 października 2014 r.) odbędzie się uroczyste otwarcie Pracowni. W trakcie wydarzenia, nauczyciele i dyrektorzy szkół wezmą udział w wykładach o miejscu filmu w edukacji szkolnej. Uczniowie odbędą debaty filmowe „Skrytykuj.pl", które poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Bielak i Kaja Klimek. Poza tym spotkają się też z Sandrą Staniszewską, aktorką znaną m.in. z filmu "Kamienie na szaniec" w reż. Roberta Glińskiego oraz wezmą udział w warsztatach dziennikarskich.

Od marca 2014 PISF otworzył już trzynaście Pracowni Filmoteki Szkolnej, które służyć mają popularyzacji szkolnej edukacji filmowej. Opiekunowie merytoryczni pracowni to nauczyciele - liderzy Filmoteki Szkolnej, którzy podjęli się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ten sposób budowany jest kolejny element systemu wsparcia metodycznego w całej Polsce.

PROGRAM INAUGURACJI FILMOTEKI SZKOLNEJ:

11:00 – Konferencja prasowa z udziałem gości oficjalnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów oraz mediów

Dla nauczycieli i dyrektorów szkół:

12:00-13:00 – wykład filmoznawcy

13:00-13:30 – prezentacja dobrych praktyk edukacji filmowej – liderka Filmoteki Szkolnej

Dla uczniów:

12:00-13:30 – pokaz filmu i debata poprowadzona przez krytyczki filmoweWygenerowano w sekund: 0.22
297,557 Unikalnych wizyt