PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Czy można czerpać wiedzę z kina?

6 grudnia w Pracowni Filmoteki Szkolnej naszej szkoły odbędzie się warsztat dla uczniów gimnazjum i liceum z filmoznawcą i kulturoznawcą dr Karolem Jachymkiem. Spośród wielu propozycji zagadnień związanych z filmem, nasi uczniowie zaproponowali temat warsztatu. I właśnie wspólnie z filmoznawcą spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy można czerpać wiedzę z kina?

W ramach programu Filmoteka Szkolna powstała sieć Wędrujących Filmoznawców, którzy pracować będą z nauczycielami i uczniami czerpiąc wzajemnie ze swoich zasobów wiedzy i umiejętności podczas
których wspólnie wypracowane zostaną twórcze pomysły na wykorzystanie filmów podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Zajęcia odbywają się w ramach programu Filmoteka Szkolna prowadzonego przez Filmotekę Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!


Uczniowie naszego liceum zrealizowali spot filmowy nawiązujący do tematu promowania właściwych postaw w szczególności ludzi młodych, którzy - z różnych powodów - nie mają odwagi, aby reagować w sytuacjach, kiedy są świadkami zakupu i spożywania napojów alkoholowych przez osoby niepełnoletnie. Film został wysłany na konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego pn. „Widzisz. Nie zgadzaj się! REAGUJ!", którego organizatorami są: Zarząd Województwa Lubuskiego oraz Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Wiodącym tematem III edycji konkursu „Widzisz Nie zgadzaj się! REAGUJ!” jest uświadomienie ludziom młodym, iż ich postawa ma nie tylko wpływ na ich własne bezpieczeństwo i zdrowie, ale również może wpłynąć na zachowania i zmianę postaw sprzedawców alkoholu oraz osób niepełnoletnich kupujących i spożywających alkohol.

Obejrzyj spot filmowy: Pomagaj. Odmawiaj!.


Zna Seweryna, Adamczyka, spotkała Andrzeja Wajdę... Małgorzata Miszczak, nauczycielka z ZSO nr 3 w Gorzowie, to ma życie!Pani Małgorzata Miszczak, na łamach Gazety Lubuskiej relacjonuje swój pobyt na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Zachęcamy do przeczytania artykułu oraz obejrzenia galerii zdjęć umieszczonej na stronie gazetalubuska.pl.


Wyjazd biologiczno-chemiczny Chycina 06.10.2016r.


W dniach 5-7 października 2016r. odbył się Przyrodniczy Obóz Naukowy. Uczniowie z klasy IIIc oraz II b spędzili trzy dni w ośrodku AWF nad pięknym Jeziorem Chycińskim.
W ramach wyjazdu przygotowanego przez p.I. Pacześną i p.J. Kulej odbyło się wiele aktywności, połączonych z nauką terenową biologii i zajęciami laboratoryjnymi w mikroskali z chemii. Największą popularnością cieszyła się wycieczka do zabytkowej już 105- letniej elektrowni wodnej znajdującej się w miejscowości Bledzew, w której uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z jej funkcjonowaniem i urządzeniami.
Mimo iż pogoda na zewnątrz nie dopisała, ciepłe umysły przyrodnicze pozwoliły na zdobycie nowych doświadczeń, z którymi każdy wrócił do domu uśmiechnięty i zadowolony.

Adam Polilejko 3c

Wyjazd biologiczno-chemiczny Chycina 06.10.2016r.(obejrzyj)

Podziękowanie.

II Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. zaliczona!


30 września 2016 r. odbyła się w Gorzowie II Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. Pięcioosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów. Tegoroczna Gra była pełna niespodzianek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji przygotowanych przez filmowych bohaterów, sprytnie przemykających na trasie gry. Na uczestników w różnych miejscach miasta czekało osiem stacji, na których organizatorzy prezentowali ciekawe zadania dotyczące wiedzy o filmach.
Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną, m.in. odgrywając role żołnierzy z filmu pt. „Karbala” K. Łukaszewicza, szukając antidotum dla bohaterów filmu animowanego „Arka” G. Jonkajtysa, czy rozwiązując zagadkę muzyczną z serialu „Polskie drogi”.

Organizatorami Filmowej Gry Miejskiej byli uczniowie III LO i Gimnazjum nr 3. Swoim zaangażowaniem przy realizacji przedsięwzięcia udowodnili, że wspólna inicjatywa potrafi zintegrować i przełożyć się na satysfakcję zarówno ich jako organizatorów jak i uczestników gry.


Filmowa relacja z Gry: Filmowa relacja z GRY.

Partnerzy II Filmowej Gry Miejskiej:
TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” Szkoła Podstawowa nr 17.

Lokalni Sponsorzy:
Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Biuro Promocji Miasta Gorzów, Rada Rodziców III LO.

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Opiekunowie projektu: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin-Roszczyk, Grzegorz Trześniowski
II Filmowa Gra Miejska - 2016r.(obejrzyj)Zwolnieni z teorii.


Wygenerowano w sekund: 0.02
584,075 Unikalnych wizyt