PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Wyjazd biologiczno-chemiczny Chycina 06.10.2016r.


W dniach 5-7 października 2016r. odbył się Przyrodniczy Obóz Naukowy. Uczniowie z klasy IIIc oraz II b spędzili trzy dni w ośrodku AWF nad pięknym Jeziorem Chycińskim.
W ramach wyjazdu przygotowanego przez p.I. Pacześną i p.J. Kulej odbyło się wiele aktywności, połączonych z nauką terenową biologii i zajęciami laboratoryjnymi w mikroskali z chemii. Największą popularnością cieszyła się wycieczka do zabytkowej już 105- letniej elektrowni wodnej znajdującej się w miejscowości Bledzew, w której uczestnicy wycieczki zostali zapoznani z jej funkcjonowaniem i urządzeniami.
Mimo iż pogoda na zewnątrz nie dopisała, ciepłe umysły przyrodnicze pozwoliły na zdobycie nowych doświadczeń, z którymi każdy wrócił do domu uśmiechnięty i zadowolony.

Adam Polilejko 3c

Wyjazd biologiczno-chemiczny Chycina 06.10.2016r.(obejrzyj)

Podziękowanie.

II Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. zaliczona!


30 września 2016 r. odbyła się w Gorzowie II Filmowa Gra Miejska zorganizowana przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3. Pięcioosobowe zespoły uczniów wraz z opiekunami ze szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział w interaktywnym spacerze po mieście śladami niezapomnianych filmów. Tegoroczna Gra była pełna niespodzianek oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji przygotowanych przez filmowych bohaterów, sprytnie przemykających na trasie gry. Na uczestników w różnych miejscach miasta czekało osiem stacji, na których organizatorzy prezentowali ciekawe zadania dotyczące wiedzy o filmach.
Uczniowie musieli wykazać się również kreatywnością, poczuciem humoru i sprawnością fizyczną, m.in. odgrywając role żołnierzy z filmu pt. „Karbala” K. Łukaszewicza, szukając antidotum dla bohaterów filmu animowanego „Arka” G. Jonkajtysa, czy rozwiązując zagadkę muzyczną z serialu „Polskie drogi”.

Organizatorami Filmowej Gry Miejskiej byli uczniowie III LO i Gimnazjum nr 3. Swoim zaangażowaniem przy realizacji przedsięwzięcia udowodnili, że wspólna inicjatywa potrafi zintegrować i przełożyć się na satysfakcję zarówno ich jako organizatorów jak i uczestników gry.


Filmowa relacja z Gry: Filmowa relacja z GRY.

Partnerzy II Filmowej Gry Miejskiej:
TMA Zone, Miejski Ośrodek Sztuki, Sklep Muzyczny Elvis, Koło Teatralne „As” Szkoła Podstawowa nr 17.

Lokalni Sponsorzy:
Filharmonia Gorzowska, Kino 60 Krzeseł, Kino Helios, Biuro Promocji Miasta Gorzów, Rada Rodziców III LO.

Filmowa Gra Miejska w Gorzowie Wlkp. realizowana jest w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.


Opiekunowie projektu: Małgorzata Miszczak, Renata Smilgin-Roszczyk, Grzegorz Trześniowski
II Filmowa Gra Miejska - 2016r.(obejrzyj)Zwolnieni z teorii.


Projekt


”Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze
MOF Gorzowa Wlkp. ”

1. Materiał informacyjny (pobierz)


2. Prezentacja projektu (pobierz)


3. Regulamin projektu (pobierz)


4. Plakat (pobierz)

Otrzęsiny klas pierwszych.


23 września (w piątek) odbyły się w naszej szkole otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez klasę 2a oraz jej wychowawczynię panią Urszulę Juryszczak. Ta – tradycyjna już w naszej szkole impreza – ma na celu uczynienie z pierwszaków pełnoprawnych uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.
Cała uroczystość utrzymana była w konwencji bajkowej, a zmagania pierwszoklasistów oceniało jury w składzie: dyrektor Zbigniew Prędkiewicz, pani Elżbieta Noworyta i uczennica klasy 2a Kamila Łubniewska. Kreatywność, wiedzę i poczucie humoru „kociaków” sprawdzały różnorodne konkurencje. Uczniowie musieli m. in. zaśpiewać piosenkę będącą pochwałą szkoły, wziąć udział w kalamburach, rozpoznać postacie bajkowe na zdjęciach czy pochwalić się swoimi talentami plastycznymi. Najwięcej emocji i śmiechu wywołały konkurencje „praktyczne”: zjedzenie jabłka bez użycia rąk i oświadczenie się swojej wychowawczyni.
Imprezę zakończyło symboliczne obcięcie kocich ogonów oraz złożenie przez pierwszaków uroczystego ślubowania.

Witamy nowych uczniów w naszym gronie!

Otrzęsiny klas pierwszych 2016r.(obejrzyj)PODSUMOWANIE AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2016 III LO w Gorzowie Wlkp.


PODSUMOWANIE AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA 2016
III LO w Gorzowie Wlkp.

Dnia 16 września 2016 roku w III Liceum Ogólnokształcącym jak k co roku odbyła się Akcja Sprzątania Świata. Hasłem tegorocznej akcji było: „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Uczniowie klas 1a,1b,2a wykonali plakaty . Najlepszy plakat wykonała klasa 1b. Niestety nieliczni przynieśli zużyte baterie i elektrośmieci.

Zwycięzcą okazała się klasa 1a, która uzyskała 21 pkt, II miejsce zajęła kl. 1 b, zaś III 2a. Klasie 2b, która rozszerza biologię życzymy większej motywacji do aktywności na rzecz otaczającej przyrody. Szczegółowe wyniki zawarte są w tabeli zbiorczej. Zapraszamy do dalszej zabawy w konkursach ekologicznych organizowanych w naszej szkole i przypominamy o całorocznej zbiórce zużytych baterii i elektroodpadów, które należy dostarczać do gab. 22 do p. Pacześnej.

Pamiętajmy o segregowaniu odpadów na terenie szkoły: papier, plastik, metal wrzucamy do żółtych koszy, szkło do czarnych(niebieskich koszy), zaś odpady organiczne, biologiczne do zielonego kosza.

Opiekun: Iwona Pacześna

punktacja asś 2016 (pobierz)
Wygenerowano w sekund: 0.02
565,752 Unikalnych wizyt