PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Zajęcia terenowe w Przelewicach.
HISTORIA I PRZYRODA OGRODU DENDROLOGICZNEGO W PRZELEWICACH (pobierz)

Przelewice - 29.04.16r.(obejrzyj)


Zrób film! Wygraj nagrody!


Ruszyła druga edycja konkursu filmowego "Zabytkomania", organizowanego przez Narodowy Instytut Dziedzictwa we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów i absolwentów szkół filmowych. Celem konkursu jest rozwijanie pasji filmowej wśród młodych ludzi połączone z upowszechnianiem wiedzy o zabytkach i lokalnym dziedzictwie kulturowym.

W tym roku uczestnicy będą ubiegać się o nagrodę w następujących kategoriach:

Grupa I - uczestnicy między 13 a 18 rokiem życia mogą nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż nt. Pomników Historii oraz film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje.

Grupa II - uczestnicy powyżej 18 roku życia mogą nadsyłać prace w kategoriach: film dokumentalny lub reportaż nt. Pomników Historii, spot reklamowy promujący Europejskie Dni Dziedzictwa, film animowany promujący lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje.

oraz zarejestrować się poprzez formularz dostępny na stronie rejestracja.zabytek.pl.

Na zgłoszenia uczestników czekamy do 30 czerwca 2016. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu 2016 podczas uroczystej gali festiwalu Zabytkomania.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Szczegółowe informacje u p. M. Miszczak. Zapraszam!

DZIEŃ OTWARTYHARMONOGRAM REKRUTACJI na rok szkolny 2016/2017 (pobierz)

HARMONOGRAM REKRUTACJI na rok szkolny 2016/2017 - załącznik nr 1 (pobierz)

REGULAMIN PRZYJĘĆ KANDYDATÓW W III LO na rok szkolny 2016/2017 (pobierz)


Sadzenie lasuSadzenie lasu w Gliniku

Dnia 22 marca uczniowie z klas 2c, 1a oraz 1b III LO im. Władysława Szafera wybrali się do lasu w Gliniku pod okiem pani Iwony Pacześnej i Ewy Szymońskiej.

Głównym celem wycieczki było sadzenie drzew. Pomimo tego, że w trakcie prac wszystkich złapał ulewny deszcz nikt się nie poddał i bohatersko walczył, aby przyczynić się do ekologicznego rozwoju naszego województwa. Po skończeniu uczniowie z dumą patrzyli na swoje dzieło i udali się na ognisko zorganizowane przez Leśników z Brzozowca i Glinika. Pełno zabawy, śmiechu i piękne otoczenie sprawiło, że wszystkim wyjazd bardzo się podobał. Kulminacyjnym elementem wycieczki był spacer po pięknym lesie, który podobał się szczególnie uczniom klasy 2c którzy podziwiali różnorodną roślinność i zwierzynę (rozszerzona biologia z panią Pacześną zobowiązuje :) ).

Jednym słowem wycieczka była bardzo dobrym pomysłem, swoistym oderwaniem się od szkolnej codzienności uczniów na łonie natury. Oby takich więcej !

Ania NamyślakSadzenie lasu - 22.03.16r.(obejrzyj)


JĘZYKI PO GODZINACH!


W dniu 16.03.2016 odbyła się w naszej szkole w godzinach popołudniowych impreza pod tytułem „Języki po godzinach”. Uczniowie wraz z nauczycielami–językowcami przygotowali wiele atrakcji dla jej uczestników m.in. kwiz kulturowy oraz konkurs dotyczący znajomości przysłów angielskich, włoskich, niemieckich i rosyjskich. Wielką popularnością cieszył się kącik kulinarny, gdzie każdy mógł skosztować wypieków lub potraw przygotowanych przez uczniów. Wszyscy uczestnicy bawili się wybornie, łamiąc sobie języki, gdy starali się powtórzyć trudne zestawienia słów, bądź ucząc się na pamięć angielskiego limeryka. Tę niezwykłą imprezę uświetniły pięknie wykonane dekoracje oraz występy naszych utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali piosenki w języku włoskim, niemieckim oraz angielskim.Języki po godzinach - 16.03.16r.(obejrzyj)II Nocny Maraton Filmowy - 120 urodziny kina!


Filmowa, edukacyjna, muzyczna i pełna atrakcji. Taka była noc w szkole. Dzięki pracy i zaangażowaniu uczniów, którzy podjęli się organizacji II Nocnego Maratonu Filmowego mogliśmy uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu, które oprócz promowania dobrych filmów miało na celu aspekt edukacyjny.

Dowiedzieliśmy się między innymi o tym jak realizowane są filmy, jakie znaczenie odgrywa stosowanie planów filmowych, które przesądzają o wyrazie emocjonalnym i przeznaczeniu danego ujęcia. Ciekawą prelekcję nawiązującą do tematyki filmu zaprezentował nauczyciel fizyki. Dowiedzieliśmy się co to są fale grawitacji, o których ostatnio tak dużo się mówi oraz inne ciekawe zjawiska fizyczne, które chociaż doświadczane przez nas na co dzień, nie zawsze są proste do zdefiniowania.

Istotnym elementem II Nocnego Maratonu Filmowego była dyskusja prowadzona przez nauczyciela historii, dotycząca próby przedstawienia dylematów członków Szarych Szeregów ich rówieśnikom z XXI wieku. Uczniowie mieli wiele cennych spostrzeżeń dotyczących nie tylko aspektu historycznego, ale i odnoszącego się do realizacji filmu, gry aktorów.

Filmy, ciekawe prelekcje, prezentacje, kalambury, filmotekowe podchody nocne, konkursy, quizy. Wszystkie atrakcje i działania poświęcone filmowi przełożyły się na to, że to były prawdziwe urodziny kina!
Podziękowania dla organizatorów, opiekunów oraz dla całej społeczności uczniowskiej, która wzięła udział w wydarzeniu.
II Nocny Maraton Filmowy 2016(obejrzyj)
ABSOLWENT 2016


W dniach 1 i 2 marca 2016r. braliśmy udział w XIV edycji Targów Edukacyjnych „ABSOLWENT 2016”. Szkołę naszą reprezentowali uczniowie klasy 2b: Ada Gmerek, Magda Hilburger, Natalia Smuszko, Ola Szafrańska i Michał Kowalewski oraz pierwszoklasista Maciej Chmiel. Prezentowali odwiedzającej młodzieży ofertę III Liceum zachęcając ich do podjęcia nauki na „Warszawskiej”. Niezastąpiony Maciej w pokazie artystycznym „Trójki” zapraszając gimnazjalistów na dzień otwarty naszego liceum kolejny raz dowiódł swoich zdolności muzycznych.


1-2.03.2016 - ABSOLWENT 2016 (obejrzyj)Wygenerowano w sekund: 0.04
513,014 Unikalnych wizyt