PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

GNIEZNO - BISKUPIN - TORUŃ



W dniach 23-24 kwietnia odbyła się wycieczka uczniów klas 4 - 7 SP do Gniezna, Biskupina i Torunia. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego.
Pierwszym punktem było odwiedzenie pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Zwiedziliśmy Katedrę, słuchaliśmy historii o życiu i śmierci św. Wojciecha i zobaczyliśmy trumnę, w której są złożone jego relikwie. Zobaczyliśmy Drzwi Gnieźnieńskie, będące unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie ruszyliśmy do Biskupina, osady łużyckiej sprzed 2700 lat. Zobaczyliśmy rekonstrukcję grodu biskupińskiego, dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w chacie, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego. Ostatnim punktem wycieczki był Toruń. Podziwialiśmy najcenniejsze zabytki tego miasta: Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bramę Mostową, pomnik Flisaka otoczony żabami w formie fontanny, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, Ratusz. W Muzeum Piernika poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika , własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto a potem mogliśmy upiec toruńskie specjały. W Domu Legend poznaliśmy i braliśmy udział w przedstawieniach związanych z legendami toruńskimi.
Wycieczka przyniosła dużo radości, rozwinęła naszą wiedzę, a wielu z nas umożliwiła przebywanie w miejscach które do tej pory znaliśmy tylko z podręczników do historii. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Gorzowa.

Toruń(obejrzyj)


MOVIE MAKERS



W tym roku szkolnym realizujemy projekt eTwinning "MOVIE MAKERS".
W ścisłej współpracy z uczniami i nauczycielami z Włoch i Hiszpanii kręcimy filmy, do których wcześniej napisaliśmy scenariusze.






Prawdziwe włoskie cappuccino.



W tym tygodniu uczniowie klasa 1 f uczestniczyła w lekcji online, podczas której uczniowie z Włoch demonstrowali, jak poprawnie zrobić prawdziwe włoskie cappuccino, caffè shakerato i gorącą czekoladę.






KrakĂłw



Wycieczka klas 1a i 1e do Krakowa, ze zwiedzaniem kopalni w Bochni oraz wspaniała zabawa w Energylandii 🙂

KrakĂłw(obejrzyj)







Centrum Kongresowo-dydaktyczne



W ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu dnia 19.04 klasy medyczne odwiedziły Centrum Kongresowo-dydaktyczne. Wysłuchaliśmy wykładów pt"Otępienie w chorobach neurologicznych" wygłoszony przez pracowników Pracowni Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii UMP Panią lek. Natalię Banaszek oraz Pana lek. Mikołaja Hurłę. Kolejny wykład dotyczył "Stwardnienia rozsianego u dzieci" a wygłosiła go dr n. med. Agnieszka Wencel-Warot z Katedry i Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego UMP. Po wykładach przedstawiciele 16 szkół średnich z Polski wzięli udział w konkursie "Młody Medyk z zakresu neurologii" a naszemu Oskarowi Onyśko z klasy 1b udało się wywalczyć 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i pełni wrażeń czekamy na następne spotkania.
Opiekunowie Jolanta Kulej oraz Zbigniew Prędkiewicz

Centrum Kongresowo-dydaktyczne(obejrzyj)

Debata Oksfordzka



W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnictwo wiązało się z koniecznością zgłębienia 12 tez turniejowych. W czasie turnieju było okazja nie tylko do udziału w dyskusji z innymi uczniami ze szkół ze Szczecina, ale także do kuluarowej rozmowy z Wojewodą Zachodniopomorskim Panem Adamem Rudawskim. Sam turniej odbywał się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Dziękujemy Uniwersytetowi Szczecińskiemu za zaproszenie nas do udziału w Turnieju, ale także świetną organizację. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i z chęcią wrócimy w kolejnym roku.

Debata Oksfordzka(obejrzyj)


Konkurs OZE

Konkurs OZE




REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU- „Jestem OZEkspertem”(pobierz)

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU- „MÓJ OZE-ŚWIAT”(pobierz)

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu(pobierz)



Wydział chemii UAM w Poznaniu.



Dnia 05.04 uczniowie 3LO realizujący chemię w rozszerzeniu odwiedzili wraz z opiekunami Wydział chemii UAM w Poznaniu. Tytuł wykładu wraz z pokazem ciekawych eksperymentów "Wycieczka po układzie Okresowym - pierwiastki bloku d".Było wybuchowo, kolorowo, wesoło i bardzo ciekawie.

Wydział chemii UAM w Poznaniu.(obejrzyj)





Cykl Mała Akademia Jazzu



W środę 04.04.2024 r. odbyło się już przedostatnie spotkanie z cyklu Małej Akademii Jazzu w naszej szkole. Tym razem gościem był Marek Konarski - polski muzyk jazzowy - saksofonista i kompozytor. Opowiadał nam o swoich doświadczeniach związanych z nauką i mieszkaniem w Skandynawii, a także o pracy doktorskiej związanej z połączeniem improwizacji jazzowej z Polską muzyką folkową. Następnie Pan Marek udowadniał nam, że rytm ma ogromy wpływ na brzmienie muzyki, dlatego klaskaliśmy wspólnie na 1 i na 2, 3 a nawet 4, 5!
Usłyszeliśmy wiele utworów granych przez Pana Konarskiego na saksofonie sopranowym i tenorowym...i staraliśmy się jak mogliśmy klaskać do rytmu!
Dziękujemy za kolejne inspirujące spotkanie z muzyką!

Cykl Mała Akademia Jazzu.(obejrzyj)

SZAFERADA 2024r.



8 marca 2024r. odbył sie konkurs przyrodniczy „ SZAFERADA”, w którym uczestniczyło 11 uczniów z 6 szkół podstawowych z: Deszczna, Górek Noteckich, Santoka i Gorzowa Wielkopolskiego.
Tematyka konkursu dotyczyła ekologii, ochrony środowiska, wiedzy o patronie naszej szkoły - prof. Władysławie Szaferze i światowego odkrycia nosorożca leśnego w okolicy Gorzowa Wlkp.
Wkrótce ogłosimy wyniki konkursu.
Po konkursie, uczestnicy i ich opiekunowie, obejrzeli wystawę dinozaurów przygotowana przez ucznia naszej szkoły - Kajetana Wojczyszyna z IB, który od dziecka zbiera literaturę i figury dinozaurów oraz obejrzeli prezentację multimedialną Tatiany Mażul z IIID, dla której dinozaury, to również prawdziwa pasja.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Szaferada 2024r.(obejrzyj)

WIELKANOCNE WYŚCIGI RZĘDÓW



WIELKANOCNE WYŚCIGI RZĘDÓW

We wtorek - 26 marca uczniowie klas III - VII SP, wzięli udział w I Wielkanocnych Wyścigach Rzędów.

Było trudno, było inaczej, ale przede wszystkim było sportowo i zabawnie.
Zobaczcie sami!!!

Dziękujemy Radzie Rodziców SP za sfinansowanie słodkich upominków dla każdego uczestnika zabawy.

Zespół Nauczycieli Wychowania Fizycznego

WIELKANOCNE WYŚCIGI RZĘDÓW(obejrzyj)

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,201,156 Unikalnych wizyt