PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

WIECZÓR BRYTYJSKI


Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w Dniu Brytyjskim.

Impreza, inspirowana dorobkiem artystycznym jednego z najsłynniejszych brytyjskich zespołów, The Beatles oraz szeroko pojętą kulturą brytyjską odbędzie się dnia 2 czerwca o godz. 17 w gab. nr.18 (sala kinowa, parter).

Wśród przewidzianych atrakcji znajdzie się m.in. spektakl ''Romeo i Julia'' przygotowany przez uczniów klas drugich LO- grupa 1kr, występy muzyczno - wokalne, quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych oraz poczęstunek.

Serdecznie zapraszamy!


I FILMOWA GRA W NASZYM MIEŚCIE

Przygotowania do Filmowej Gry Miejskiej nabierają tempa...


W ramach przygotowań do Filmowej Gry Miejskiej 28 kwietnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z animatorem, panem Stanisławem Niemojewskim, który przyjechał do nas z Warszawy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Warto zacytować naszego animatora, który był bardzo zadowolony z tego, że zastał w naszej grupie pokłady energii, która przełożyła się na efektywną pracę. Nie można było stworzyć lepszej grupy organizatorów gry! Ambitni i kreatywni gimnazjaliści wraz z ekipą pomysłowych i zaangażowanych licealistów!

Mamy nadzieję, że wypracowane na warsztatach pomysły pozwolą na osiągnięcie naszego celu: świetnie zorganizowanej I Filmowej Gry w naszym mieście.

A oto co o naszej grupie powiedział pan Stanisław: "Uczniowie z Gorzowa to wulkan energii! Prowadzone przeze mnie warsztaty odbyły się w sali, która na co dzień jest pracownią chemiczną, a wieczorami przekształca się w Pracownię Filmoteki Szkolnej. Grupa pracowała na pełnych obrotach. W efekcie stworzyli wspaniałą koncepcję gry, w której z wielką przyjemnością sam wziąłbym udział. Czeka ich jeszcze trochę pracy, ale po tym z jakim zaangażowaniem współpracowali na warsztacie, nie mam żadnych wątpliwości, że wyjdzie im coś świetnego. "

Podczas warsztatów odwiedziło nas RADIO GORZÓW:Link

Goście w Pracowni Filmoteki Szkolnej


Dzień Drzwi Otwartych w III LO i w Gimnazjum nr 3 był niewątpliwie dobrą okazją do zaprezentowania Pracowni Filmoteki Szkolnej przyszłym uczniom naszej szkoły oraz towarzyszącym im rodzicom.

Przybyli goście mogli nie tylko obejrzeć wybrane filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej, ale i przekonać się, jakie atuty ma pracownia. Spotkanie z filmem było również okazją do pochwalenia się osiągnięciami i sukcesami uczniów z koła filmowego ZSO nr 3.

Uczestnicy zajęć koła filmowego zaprezentowali swoje filmy animowane oraz opowiedzieli o procesie ich powstawania. Zaprezentowali gościom stanowisko do animacji, podkreślając szczególną rolę światła i statycznego aparatu przy realizacji filmu techniką poklatkową.

Dla przypomnienia, Pracownie Filmoteki Szkolnej to inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach. Opiekunem merytorycznym jest liderka Filmoteki Szkolnej p. Małgorzata Miszczak, która podjęła się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu.

W ZSO nr 3 odbywają się zatem lekcje z filmem, debaty, wieczory i noce filmowe. Realizowane są również projekty, które polegają na tworzeniu filmów. Powstają tu uczniowskie fabuły, dokumenty i animacje.

Pożegnania maturzystów 2015


24 kwietnia pożegnaliśmy trzecioklasistów. Aulę szkolną wypełniał gwar licznie przybyłych uczniów i gości. Atmosfera zmieniała się od lekko nerwowego oczekiwania, przez momenty podniosłe, do radosnego śmiechu. Były przemówienia z dobrymi radami i życzeniami na przyszłość, kwiaty i podziękowania, chwile wspomnień. Łezka zakręciła się w oku niejednego belfra i absolwenta. Świadectwa rozdane, ostatnie wspólne zdjęcia... I nagle wszystko ucichło. To już jest koniec, Naprawdę.
24.04.2015r. - Pożegnanie maturzystów(obejrzyj)


Warsztaty z języka angielskiego.

DZIEŃ OTWARTY


Dnia 18 kwietnia 2015r. drzwi naszej szkoły otworzyły się szeroko i przywitały w swoich progach uczniów gimnazjum. Uczniowie III LO wciągnęli gimnazjalistów w wir życia naszej Trójki i przedstawili im pokrótce jak to wszystko u nas wygląda na co dzień. Gimnazjaliści dowiedzieli się jakie propozycje edukacyjne mamy dla nich od nowego roku szkolnego, a także jakie warunki muszą spełnić składając dokumenty do III LO.


Zapraszamy na relację fotograficzną18.04.2015r. - Dzień Otwarty(obejrzyj)Wygenerowano w sekund: 0.02
403,024 Unikalnych wizyt