PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Zapraszamy do realizacji teledysku!Zapraszamy utalentowanych uczniów do realizacji teledysku!
Chcesz wziąć udział w realizacji teledysku świątecznego?
A może piszesz teksty piosenek albo tworzysz muzykę?
Jesteś kreatywny i chętny do wspólnego działania?
Koniecznie zgłoś się do nas! Spotkanie koła filmowego już w ten czwartek na 7, 8 i 9 godzinie lekcyjnej.
Zapraszamy! Małgorzata Miszczak

Konkurs "SKRYTYKUJ"


Jeszcze tylko do końca tygodnia trwa konkurs "SKRYTYKUJ", w którym filmowi pasjonaci mogą ubiegać się o miejsce w Jury Młodych 32.Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, który odbędzie się w grudniu w Poznaniu. Wystarczy do 26 października opublikować na stronie Skrytykuj.pl własną recenzję dowolnego filmu w formie pisemnej bądź wideo. Na autora recenzji, która otrzyma największą liczbę polubień na stronie, czeka specjalna Nagroda Internautów.

Poprzez konkurs Polski Instytut Sztuki Filmowej promuje świadomą dyskusję o kinie wśród nastolatków. Na stronie www.skrytykuj.pl już teraz można zapoznać się z recenzjami nadesłanymi i nagrodzonymi w poprzednich edycjach konkursu. Tam też młodzi kinomani znajdą materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów kampanii. W swoich subiektywnych komentarzach Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Katarzyna Zielińska, Joanna Kulig, Tomasz Schuchardt, dr Jacek Wasilewski i Monika Brodka odwołują się do elementów z jakich składa się dzieło filmowe: od scenariusza przez zdjęcia, scenografię i kostiumy aż po montaż i dźwięk. Strona stanowi ponadto forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.a Ale Kino!, który odbędzie się w Poznaniu między 30 listopada a 7 grudnia 2014 r.

ZAPRASZAMY! M.Miszczak

Profesorki 2014
Profesorki 2014(obejrzyj)

Zakrętki dla Laury.

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w zbiórce. Zysk z przetopu zebranych nakrętek będzie przekazany na turnus rehabilitacyjny dla chorej Laurki, kuzynki naszej uczennicy. Pomóżmy, bo warto!

Pojemniki ustawione będą na terenie szkoły, zbiórka potrwa cały rok.

Informacje o Laurce. Laura urodziła się jako wcześniak w 27 tygodniu ciąży. Ważyła 950 gram i miała 33 cm długości. Jest cały czas rehabilitowana. Uczęszcza na rehabilitację ruchową, integrację sensoryczną oraz do logopedy, pedagoga i psychologa. Laura ma chore jelita. Od 4 miesiąca życia ma wyłonioną stomię. Ma również podejrzenie choroby genetycznej. Laura ma 3 lata.

Strony internetowe poświęcone Laurze:
zbiórki dla laurki
facebook

Pracownia Filmowa Filmoteki Szkolnej!


Dzięki działaniom uczniów ze Szkolnego Koła Filmowego Gimnazjum nr 3 oraz wielu przedsięwzięciom filmowym realizowanym przez panią Małgorzatę Miszczak staliśmy się jedną ze szkół w Polsce, w której Polski Instytut Sztuki Filmowej postanowił stworzyć Pracownię Filmoteki Szkolnej. Prace adaptacyjne zmieniły zwykłą klasę lekcyjną w szkolną salę kinową, dostosowaną do projekcji filmów, wyremontowaną i wyposażoną w profesjonalny sprzęt: projektor i ekran, system nagłaśniający oraz podłączenie do Internetu, umożliwiające odtwarzanie filmów on-line.

Już w ten czwartek (09 października 2014 r.) odbędzie się uroczyste otwarcie Pracowni. W trakcie wydarzenia, nauczyciele i dyrektorzy szkół wezmą udział w wykładach o miejscu filmu w edukacji szkolnej. Uczniowie odbędą debaty filmowe „Skrytykuj.pl", które poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Bielak i Kaja Klimek. Poza tym spotkają się też z Sandrą Staniszewską, aktorką znaną m.in. z filmu "Kamienie na szaniec" w reż. Roberta Glińskiego oraz wezmą udział w warsztatach dziennikarskich.

Od marca 2014 PISF otworzył już trzynaście Pracowni Filmoteki Szkolnej, które służyć mają popularyzacji szkolnej edukacji filmowej. Opiekunowie merytoryczni pracowni to nauczyciele - liderzy Filmoteki Szkolnej, którzy podjęli się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu. W ten sposób budowany jest kolejny element systemu wsparcia metodycznego w całej Polsce.

PROGRAM INAUGURACJI FILMOTEKI SZKOLNEJ:

11:00 – Konferencja prasowa z udziałem gości oficjalnych, dyrektorów szkół, nauczycieli i uczniów oraz mediów

Dla nauczycieli i dyrektorów szkół:

12:00-13:00 – wykład filmoznawcy

13:00-13:30 – prezentacja dobrych praktyk edukacji filmowej – liderka Filmoteki Szkolnej

Dla uczniów:

12:00-13:30 – pokaz filmu i debata poprowadzona przez krytyczki filmowePOLA NADZIEI - podziękowanie


Podziękowanie

Drodzy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Gorzowskiego Hospicjum, poprzez kupowanie cebulek żonkili. Jesteście wspaniali, dzięki Waszej pomocy uzbierałyśmy 328,91. Na pewno Wasze dobro nie pójdzie na marne. Cebulki posadzimy przed szkołą i wiosną będą cieszyły nasze oczy.
Prosimy, bądźcie tacy, jacy jesteście i pamiętajcie zawsze o chorych i cierpiących.

Organizatorki akcji: Oliwia Sz. , Agata K. , Paulina L. i Monika S-Sz. z klasy IIa :)

P.S Oliwia Sz., Agata K., Paulina L. i Monika S-Sz. dziękuję Wam bardzo za duże zaangażowanie w akcję. Dzięki Wam ta zbiórka zakończyła się sukcesem.

Katechetka R.H

Otrzęsiny klas pierwszych


Dnia 18.09.2014r. odbyło się w naszej szkole „Święto Kota”, czyli otrzęsiny klas pierwszych. Otrzęsiny przygotowała klasa IIc z wychowawcą Adamem Prylińskim. Imprezę prowadzili uczniowie: Magda Wojciechowska oraz Maksym Adamczyk. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali uczniowie: Magda Litwiniuk, Adrianna Naumowicz oraz Paulina Ostapowicz. Punkty zliczały uczennice: Sandra Truszyńska oraz Justyna Janas. Natomiast o oprawę muzyczną dbali uczniowie: Krzysztof Kiełbus oraz Michał Hatłas. W skład jury wchodzili: pan Adam Pryliński, pani wicedyrektor Anna Czarnecka, Nikola Kaczmarek – przedstawicielka klasy IIc oraz Paulina Rutkowska – przedstawicielka Rady Uczniów 3 LO. O prowadzenie otrzęsin w przyszłym roku rywalizowały trzy klasy pierwsze, czyli: Ia z wychowawcą panią Renatą Smilgin Roszczyk, klasa Ib z wychowawcą panem Damianem Bąkowskim oraz klasa Ic z wychowawcą panem Piotrem Tomczakiem. Otrzęsiny składały się z 7 konkurencji. Było m.in. wymyślenie przebrania, które odzwierciedla charakter lat 80-tych; odgadnięcie tytułu piosenek z lat 80-tych; konkurencja taneczna do wylosowanych wcześniej przez wychowawców utworów; picie mleka na czas; zadanie – niespodzianka dla wychowawców, czyli przeliterowanie trudnych słów przez wychowawców trzech klas pierwszych; odpowiedzenie na pytania na temat naszej szkoły; wypisanie skojarzeń związanych z latami 80-tymi. Zadaniem karnym dla całej klasy Ib w nagrodę za ucieczkę było zatańczenie tańca „kaczuchy” przed wszystkimi. Wszystkie konkurencje przebiegły zgodnie z planem i zasadami fair play. Podczas trwania otrzęsin wszystkim towarzyszyły spore emocje. Jednak najlepszą klasą okazała się Ia z wychowawcą panią Renatą Smilgin Roszczyk. Ta klasa w przyszłym roku przygotuje otrzęsiny dla nowych już klas pierwszych.

Klasa IIc serdecznie gratuluje zwycięzcom i życzy powodzenia w roku szkolnym 2014/2015r.Otrzęsiny - 18.09.2014r.(obejrzyj)


Wygenerowano w sekund: 0.03
294,733 Unikalnych wizyt