PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

POSZUKIWANY POSZUKIWANA!!!

Góra Grosza 2014


JEDEN GROSZ ZNACZY NIEWIELE, ALE GÓRA GROSZA JEST NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE.
Każda drobna moneta może pomóc. Zebrane pieniądze zostaną przekazane poprzez Towarzystwo NASZ DOM dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

Dla szkoły, która zbierze najwięcej przewidziana jest WIELKA NAGRODA. Rada Uczniów naszej szkoły również przewidziała nagrodę dla klasy, która uzbiera najwięcej. Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach 24 listopada – 5 grudnia 2014 roku.

Każda klasa prowadzi zbiórkę we własnym zakresie po wcześniejszym kontakcie z Radą Uczniów!

Więcej o zbiórce: Link

Magazyn Świętego Mikołaja


W tym roku uczniowie naszej szkoły mogą zostać wolontariuszami w Magazynach Świętego Mikołaja, akcja ta jest organizowana przez gorzowską fundację Fabryka Aktywności Młodych.
Od czterech lat Magazyny Świętego Mikołaja są największą lokalną akcją w Polsce. Hasłem przewodnim tegorocznej zabawy w pomaganie będzie „Gorzów Przystań Dobra”.
Wszystkie osoby chętne do pomocy w tworzeniu magazynów mogą zgłosić się do Pawła Klawińskiego z klasy IB, który jest przedstawicielem fundacji w naszej szkole, można z nim także skontaktować się przez e-mail: klawinski.pawel@gmail.com


Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w III LO


Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu w III LO
17 listopada 2014

Światowy Dzień Rzucania Palenia co roku przypada w trzeci czwartek listopada. W tym roku jest to 20 listopada.
W naszej szkole obchody odbyły się 17 listopada 2014. Tego dnia wszyscy uczniowie III LO spotkali się w auli, aby wysłuchać cyklu wykładów dotyczących zdrowego stylu życia.
Zanim jednak przybliżone zostały zasady dbania o własne zdrowie młodzież miała okazję spotkać się z przedstawicielami fundacji DKMS – bazą dawców komórek macierzystych. Przedstawiciele fundacji, będący jednocześnie studentami gorzowskiego AWF, zachęcali uczniów do udziału w Dniu Dawców Szpiku oraz do zostania potencjalnym dawcą.

Kolejnym punktem były dwa wykłady:
1. „Mechanizmy pojawiania się uzależnienia od tytoniu oraz jego szkodliwy wpływu na organizm człowieka” - wykład pani Jolanty Połomskiej, pracownika Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej;
2. „Racjonalna dieta podstawą zdrowego stylu życia” – wykład pani Agnieszki Sikorskiej, dyplomowanej dietetyczki.

Imprezę prowadzili uczniowie kl. 2b - Martyna Madej oraz Hubert Rojek.

Atrakcją obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia był punkt konsultacyjny, w którym pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie, udzielali porad dotyczących metod rzucania palenia oraz dokonywali pomiarów. Zbadać można było poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, BMI czyli wskaźnik masy ciała oraz zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Wśród dziewcząt ogromnym zainteresowaniem cieszyły się indywidualne porady dietetyczki, pani Agnieszki Sikorskiej.

W czasie przerw młodzież częstowana była pysznymi jabłkami, które są zdrowym zastępnikiem papierosa i symbolem akcji antynikotynowej.

Imprezie przyglądał i przysłuchiwał się dziennikarz radia Eska, który w między czasie rozmawiał z młodzieżą III LO na temat palenia papierosów. Audycja z wypowiedziami naszych uczniów oraz pracowników zostanie nadana na antenie Radia Eska 20 listopada 2014 roku.

Również 20 listopada czworo uczniów III LO weźmie udział w miejskiej akcji „Rzuć palenie razem z nami”. Wspólnie z pracownikami WSSE w Gorzowie będą jeździć „Tramwajem Profilaktycznym”, który kursował będzie w godz. 10 – 14.00 na linii Wieprzyce – Piaski. Ola, Oliwia, Iza oraz Paweł namawiać będą młodzież oraz ludzi dorosłych do rzucenia palenia.
Jednym z punktów obchodów ŚDRZP był konkurs na prezentację multimedialną dotycząca szkodliwości palenia papierosów. Oto wyniki:
I miejce ex equo
Lewandowska Magdalena - kl. 3c
Półtorak Aleksandra - kl. 2c
Zimnawoda Paweł - kl. 3c


Wyróżnienia:
Gonta Laura - kl. 2c
Truszyńska Sandra - kl. 2c

Koordynatorem oraz współorganizatorem obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia w III LO byli pracownicy Oddziału Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie.

Organizatorzy:
Dorota Kowalska
Edyta Ryłko – Burdun
Iwona Pacześna
17 listopada 2014 - Dzień bez papierosa(obejrzyj)


SZAFERADA 2014III Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Szafera
28 listopada 2014(piątek)
Aula - 4 godz. lekcyjna


1. Konkurs wiedzy o patronie LO 3 Szaferada 2014
- każda klasa I i II wyznacza 3 osobowe drużyny do udziału w konkursie
- zgłoszenie składu drużyn i odbiór materiałów źródłowych o patronie do 24. 11 2014 do p. I. Pacześnej

2. Konkurs piosenki przyrodniczej im. W. Szafera
- każda klasa wyznacza solistów, duety, tercety, boys/girls bandy itd. którzy zaprezentują 1 wylosowaną z PLAY LISTY piosenkę o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, turystycznej
-mile widziany akompaniament, rekwizyty, strój sceniczny (podkład muzyczny należy dostarczyć do Krzyśka Kiełbusa z II c w przeddzień imprezy)
- zgłoszenie reprezentantów klas I i II do 24. 11 2014 do p. I. Pacześnej

3. Konkurs na gazetkę na temat patrona szkoły
-każda klasa I i II przygotowuje plakat lub gazetkę formatu A1 lub A0 o życiu, osiągnięciach patrona W. Szafera
- gazetki dostarczamy w poniedziałek 24 listopada 2014 do długiej przerwy do p. I. Pacześnej
Zapraszamy!!!


FESTIWAL FILMOWY "Baza tożsamości regionalnej"


Na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Zielona Góra, uczniowie klasy 3b wraz z panią Edytą Ryłko-Burdun wzięli udział 6 listopada w IV edycji Europejskiego Festiwalu Filmowego "Baza tożsamości regionalnej".

Dzięki małej "wycieczce" do biblioteki miejskiej na pokaz filmowy: "Gorzów-szkic do historii miasta", "Waldemar Kućko", "Warta, błota, młyny", uczniowie mogli lepiej poznać historię naszego miasta oraz regionu. W przeglądzie filmów Ryszarda Kućki przybliżono m.in. to jak wyglądał i funkcjonował Gorzów i jego okolice kilkadziesiąt lat temu, co wzbogaciło wiedzę o miejscu, w którym mieszkamy.
6 listopada 2014 - "Baza tożsamości regionalnej"(obejrzyj)


WOJEWÓDZKI KONKURS NA REFERAT Z ZAKRESU ASTRONOMII I ASTRONAUTYKI


WOJEWÓDZKI KONKURS
NA REFERAT Z ZAKRESU ASTRONOMII I ASTRONAUTYKI

oraz
Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie rozpisuje w roku szkolnym 2014/2015 konkurs na referat z zakresu astronomii i astronautyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubuskim oraz organizuje Wojewódzkie Młodzieżowe Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne dla laureatów konkursu.(REGULAMIN)
Wygenerowano w sekund: 0.02
319,368 Unikalnych wizyt