PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Projekt "Ekonomiczny Start"


Projekt „Ekonomiczny Start” jest konkursem skierowanym do uczniów szkół średnich, którego III edycja odbędzie się 26.02.2016 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Dotychczasowa forma konkursu opierała się o test weryfikujący wiedzę z zakresu finansów i ekonomii. Jako, że liczba uczestników sukcesywnie wzrasta i potwierdza zainteresowanie młodzieży taką formą sprawdzenia swojej wiedzy, chcielibyśmy rozwijać nasz pomysł oraz dotrzeć do jeszcze większej liczby uczniów, poprzez działanie na szerszą skalę, a także urozmaicenie całego przedsięwzięcia. Zbliżająca się edycja autorskiego projektu zostanie poszerzona o Konkurs na Najlepszy Esej. Uczestnicy będą mieli do wyboru jeden z trzech zaproponowanych tematów:
1. Rola pieniądza w gospodarce
2. Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw
3. Formy inwestowania oszczędności


Konkurs Wiedzy z Finansów i Ekonomii -Link
Konkurs na Najlepszy Esej - Link

Istnieje oczywiście możliwość startu w obydwu częściach (są niezależne), w każdej z nich czekają atrakcyjne nagrody:

- I miejsce: Tablet + stypendium na 2-tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w Valladolid (przybliżona łączna wartość nagród - 2500 zł)
- II miejsce: Tablet + indywidualne konwersacje z native speakerem
(przybliżona łączna wartość nagród - 500 zł)
- III miejsce: Tablet + indywidualne konwersacje z native speakerem
(przybliżona łączna wartość nagród - 300 zł)

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminami oraz do rejestracji poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy: Link

Wirtualny Festiwal Filmoteki Szkolnej

15 stycznia na specjalnej internetowej stronie festiwalowej wszyscy wielbiciele kina, a wśród nich- nasi uczniowie będą mogli rozwiązywać filmowe zadania i quizy, sprawdzać znajomość polskich filmów, wygrywać nagrody i wspaniale się bawić!
Przed ekranami komputerów co roku spotykają się zespoły z kilkudziesięciu szkół z całej Polski. Przyda się znajomość pakietu Filmoteki Szkolnej, filmów i reżyserów polskich, historii kina, praw autorskich, a do tego zdolność szybkiego kojarzenia i dużo pozytywnej energii.
Dlaczego warto? Nie wszyscy uczniowie mogą wybrać się na warsztaty czy festiwale organizowane w odległych miejscach Polski, nie dla wszystkich dostępna jest oferta kulturalna dużych miast, dlatego Centrum Edukacji Obywatelskiej wymyśliło formułę działania, w której może wziąć udział każdy. Bawiąc się na naszych Wirtualnych Festiwalach i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie będą mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze sztuką.
W zeszłym roku przed ekranami komputerów podczas Wirtualnego Festiwalu Filmoteki Szkolnej zasiadło ponad 200 uczniów z całej Polski.

Jasełka w III LO

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszej szkole już w połowie grudnia. Klasa II B liceum przy dyskretnej pomocy pani katechetki przygotowała program artystyczny „Kolędnicy”. W przygotowania szczególnie zaangażowały się Natalia Smuszko oraz Magdalena Hilburger. Uczniowie II B LO przedstawiali „Kolędników” we wszystkich klasach liceum i gimnazjum oraz dla nauczycieli, pracowników szkoły. Ważną rolę oddawały stroje przygotowane przez aktorów. Przedstawienia z pewnością wywołały wiele radości zarówno u „kolędników” oraz publiczności, a także wprowadziły świąteczny nastrój. Przez kilka minut zapomnieliśmy o szkolnych obowiązkach, przecież Boże Narodzenie jest tylko raz w roku. Być może JASEŁKA staną się tradycją szkoły:). Być może właśnie ujawniają się aktorskie talenty:). Być może za parę lat jakiś niezwykle sławny i wybitny aktor/ aktorka będzie wspominać swój debiut na deskach III LO :). Ważnym elementem programu były kolędy w wykonaniu Alka Jagielnik. Alek jesteśmy pod wrażeniem Twojego talentu.
Przygotowała : Aleksandra Sadzik, klasa II B LO12.2015 - Jasełka(obejrzyj)


"Zdolni do wszystkiego"

Finał międzyszkolnego konkursu młodych talentów

„Zdolni do wszystkiego”

W teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, 14 grudnia 2015 roku, odbył się finał międzyszkolnego konkursu „Zdolni do wszystkiego”. Poziom uczestników był tak wysoki, że jury konkursu postanowiło nie różnicować miejsc na podium. Wszyscy finaliści byli zwycięzcami w dwóch kategoriach: nagroda za udział oraz wyróżnienie. W kategorii pierwszej za brawurowe wykonanie pieśni St. Moniuszki nagrodzony został Aleksander Jagielnik z kl. II c, któremu na fortepianie akompaniowała młoda pianistka. Zaś w kategorii drugiej, wyróżnienie, za oryginalną interpretację utworu zespołu Happysad, przy akompaniamencie własnym na gitarze, otrzymał Maciej Chmiel z kl. I a.
Zwycięzcom Gratulujemy!!!!!!!!!!!
Dorota Kowalska
14.12.15 - Zdolni do wszystkiego(obejrzyj)

RAZEM PRZECIW PRZEMOCY

„Złość i agresja są objawami słabości. Silni są pobłażliwi."18 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 odbył się happening „Milczący łańcuch przeciw przemocy", zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. M. Pacholak, p. M. Miszczak i p. B. Stasiak. W tym dniu uczniowie bardzo licznie wyszli przed budynek szkoły. Trzymając w rękach serca i transparenty z hasłami: „PRZEMOCY MÓWIMY NIE!", „PRZEMOC TO SŁABOŚĆ", „NIE KRZYWDŹ, USZCZĘŚLIWIAJ" manifestowali swój sprzeciw wobec przemocy. Uczniowie pokazali w ten sposób, że zależy im jako społeczności szkolnej na bezpieczeństwie i wzajemnym szacunku. Nie chcą żyć w poczuciu niepewności, lęku, strachu i niepokoju.


Następnie uczniowie udali się do auli, gdzie pani psycholog Jowita Marzec i funkcjonariusz policji pani Agata Kądziołka-Świderska wygłosiły prelekcje na temat przemocy. Na koniec spotkania młodzież obejrzała spoty filmowe o tematyce agresji i cyberprzemocy, wśród których były filmy uczniów naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wzajemna dezaprobata wobec przemocy spowoduje zmniejszenie częstości występowania tego zjawiska. Niech naszym wspólnym hasłem będzie: „ZAMIAST PRZEMOCY, UDZIEL POMOCY".

KANGUR MATEMATYCZNY 2016Zapraszamy do udziału w Konkursie Międzynarodowym "KANGUR MATEMATYCZNY". Koszt uczestnictwa w konkursie : 9zł. Więcej informacji na stronie "Kangur Matematyczny". Jeśli chcesz wziąć udział to zgłoś się do swojego nauczyciela matematyki.

II Edycja imprezy szkolnej "KURA CZY JAJKO?"

21 grudnia w naszej szkole odbyła się II Edycja imprezy szkolnej "KURA CZY JAJKO?". Tym razem nauczyciele i uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursach, które miały na celu przybliżenie zwyczajów oraz tradycji Bożonarodzeniowych. Oprawę muzyczną do tej imprezy przygotowali Mateusz i Piotr z kl.3a gimnazjum. Pięknie grając i śpiewając kolędy wprowadzili nas już w świąteczny nastrój.

Ważnym elementem tego wydarzenia było także zrobienie przez uczniów naszej szkoły paczek dla potrzebujących rodzin. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie biorący udział w konkurencjach świetnie bawili się tworząc kartki świąteczne, pisząc życzenia dla drużyny przeciwników czy choćby pakując prezenty.

Impreza nie wyłoniła zwycięzcy i zakończyła się wynikiem: 20:20.
Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

Organizatorka R.S-R
21.12.15 - KURA CZY JAJKO?(obejrzyj)


Wygenerowano w sekund: 0.02
488,072 Unikalnych wizyt