PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Narodowe Czytanie - podziękowanie.



6 września 2021r. wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Czytaliśmy pod hasłem „Czytamy Zapolską nie tylko na Zapolskiej”.



18 listopada 2021r. otrzymaliśmy podziękowanie
i okolicznościowy egzemplarz „Moralności pani Dulskiej” od pana prezydenta Andrzeja Dudy. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w Narodowym Czytaniu.

Pola Nadziei 2021 - podziękowanie.

Ekonomia społeczna dla szkół



W bieżącym roku szkolnym szkoła bierze udział w projekcie pn. „Ekonomia społeczna dla szkół” dofinansowanym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, priorytet: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, działanie: 2.9 Rozwój ekonomii społecznej (nr projektu POWR02.09.00 – 00-00-0064/19).
Przedsięwzięcie to jest realizowane w wybranych szkołach ogólnokształcących i zawodowych na terenie całej Polski przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość ze Szczecina wraz z partnerami: Fundacją Pasja i Regionalnym Centrum Młodzieży.
Celem projektu jest przygotowanie uczniów do planowania ścieżek kariery uczniowskiej i zawodowej poprzez wyposażenie nauczycieli w niezbędną wiedzę i umiejętności w zakresie ekonomii społecznej oraz nowoczesny i atrakcyjny warsztat pracy. W ramach projektu szkoła otrzymała do testowania pakiet edukacyjny zawierający gry dydaktyczne, ćwiczenia multimedialne, scenariusze do prowadzenia zajęć metodami aktywizującymi oraz poradnik zakładania spółdzielni uczniowskiej. Materiały będą testowane na lekcjach doradztwa zawodowego, podstaw przedsiębiorczości, wiedzy o społeczeństwie i zajęciach z wychowawcą. Nauczyciele otrzymali również scenariusze zajęć dodatkowych przeznaczonych dla uczniów, którzy wiążą swoja przyszłość z trzecim sektorem, interesują się wolontariatem, planują założyć organizację pozarządową lub spółdzielnię uczniowską. Dodatkowo szkoła uzyska środki na organizację wizyty studyjnej dla uczniów w przedsiębiorstwie społecznym.


Pola Nadziei 2021



Jeśli choć jedną dobrą myśl,
wniosłeś do czyjegoś umysłu,
Jedno dobre uczucie zaszczepiłeś,
w czyjeś serce,
Jedną godzinę szczęścia,
rozpromieniłeś smutne,
szare życie,
Spełniłeś zadanie,
Anioła na ziemi. {Emile Zola}


Dziękuję wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie i udział w kampanii „Pola Nadziei” czyli akcji hospicjów, które , w obrębie swojej działalności ,zbierają niezbędne do funkcjonowania fundusze. Pacjentami gorzowskiego Hospicjum są mieszkańcy Gorzowa, ale także wielu okolicznych i bardziej odległych miejscowości .
Dziękuję serdecznie wspaniałym wolontariuszom Szkolnego Wolontariatu za sprawną dystrybucję cebulek żonkila na terenie szkoły . Udało nam się rozprowadzić 250 sztuk cebulek .
Gratuluję klasie II A Liceum Ogólnokształcącego i wychowawcy Pani Wioletcie Kaweckiej za zaangażowanie i hojność oraz powiększenie Szkolnego Pola Nadziei , które zakwitnie wiosną i będzie nam przypominać o nadziei i solidarności z osobami cierpiącymi.

Dziękuję
Monika Makowska –opiekun Szkolnego Wolontariatu

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości



11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji uczniowie naszego Liceum przygotowali montaż słowno – muzyczny. Zapraszamy do wysłuchania.
Montaż słowno – muzyczny

Pola Nadziei



W poniedziałek 25 października 2021r. uczniowie klasy II a zasadzili przed szkołą cebulki żonkili zakupione w tegorocznej akcji Pola Nadziei. Przywilej ten przysługuje klasie, która zakupiła cebulek najwięcej.

Zajęcia laboratoryjne w Stanowicach



Moi Drodzy,

W zeszły czwartek klasa 3B pg wraz z p. Anną Czarnecką i p.Edytą Ryłko Burdun zajęcia laboratoryjne odbyła w Parku Technologicznym w Stanowicach.
Młodzież pracowała z doświadczeniami biologiczno-chemicznymi oraz z doświadczeniami z kosmetologii. Ta druga dziedzina sprawiła też wiele przyjemności, gdyż uczniowie wykonali pachnące mydełka, które dość, że pachniały to i cudnie wyglądały…a także własnoręcznie przygotowali nawilżające pomadki do ust. Natomiast z dziedziny biologiczno-chemicznej dzielnie walczyli ze skalą pH.
Wszystkie swe prace, doświadczenia uczniowie spisywali w kartach pracy, które zostaną ocenione na Laboratoriach i Eksperymentach Przyrodniczych 😉
Ciężką pracę chcieliśmy zwieńczyć ogniskiem, niestety pogoda nam pokrzyżowała plany….ale…z pomocą przybyły nam Panie prowadzące zajęcia i użyczyły nam mikrofalówki, w której mogliśmy przygotować kiełbaski (docelowo przygotowane na ognisko 😉).

Dziękujemy Wam za świetny, pracowity czas.
Pozdrawiamy
Anna Czarnecka i Edyta Ryłko-Burdun

Zajęcia laboratoryjne w Stanowicach(obejrzyj)

!!! MAMY KOLEJNY REKORD !!!



!!! MAMY KOLEJNY REKORD !!!


Kochani!
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że w tym roku pobiliśmy kolejny rekord
w zbiórce pieniędzy na rzecz gorzowskiego schroniska dla psów „Azorki”.
Dzięki Waszym ogromnym sercom i wrażliwości na krzywdę bezdomnych psów, udało nam się zebrać w tegorocznej akcji aż 1042,07 zł!!! Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli dorzucić swoją cegiełkę i przyczynić się do poprawy warunków w gorzowskim schronisku.
Na szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie w zbiórkę pieniędzy na szczytny cel zasługują: Zuzanna Richert (kl. 3a LO), Aleksandra Maciak (kl. 3a LO), które przechadzały się z puszką po klasach oraz Uczennice klasy 5a Zuzanna Słocka, Martyna Drozda i Anna Wąchalska za zorganizowanie i przeprowadzenie Dyniowego Kiermaszu, z którego cały dochód został przeznaczony na „Azorki”.
Do puszki wrzuciliście 564,58 zł, z kiermaszu udało się uzbierać 477,49 zł – co daje łączna kwotę 1042,07 zł!!!
Jesteście wspaniali!!! Dziękuję z całego serca!!!

Organizator akcji - Anna Bujanowska

C.K. Norwid



27 października 2021r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w turnieju poświęconym życiu i twórczości C.K. Norwida. Czteroosobowe drużyny zmagały się
z zadaniami, które wymagały od nich wiedzy nie tylko literackiej. Zwyciężyła reprezentacja klasy IIa, drugie miejsce wywalczyła drużyna z klasy IIb, a trzecie z klasy Id. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy.

C.K. Norwid(obejrzyj)

Halloween i Dzień Dyni.



W zeszły piątek w naszej szkole odbył się dzień halloween i dyni, który był z zaangażowaniem i na wesoło spędzany przez uczniów . Samorząd szkolny wymyślił również okazjonalny konkurs. Konkurencje polegały na tym by każda klasa ozdobiła w motywie halloweenowym drzwi wejściowe swojej klasy, wycięli dynie oraz by min. 2 osoby z klasy się przebrały. Na długiej przerwie odbyło się głosowanie na którym opiekun samorządu wraz z przewodniczącą i nauczycielem klas młodszych oceniali klasy. Po podliczeniu punktów, wyniki konkursu zostaną ogłoszone w gazetce szkolnej, która niedługo się ukaże. Poza konkursami uczniowie przebrani w ponad 70% na pomarańczowo mogli zostać zwolnieni z odpowiedzi.

Halloween i Dzień Dyni(obejrzyj)

Fundacja Teatr Wyobraźni z Baranowa Sandomierskiego



W dniach 11. 10 2021r. – 13.10.2021r. uczennice klas IIa i IIb naszego liceum wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatr Wyobraźni z Baranowa Sandomierskiego. Gościliśmy panów Szymona Kuśmidera, Wojciecha Romusa i Michała Jakóbczyka. Efekt naszej pracy to nagranie słuchowiska radiowego o Gorzowie Wlkp. widzianym oczami licealistek. Zapewniamy, że wrażenia były fantastyczne i niezapomniane.

Fundacja Teatr Wyobraźni z Baranowa Sandomierskiego(obejrzyj)

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,203,102 Unikalnych wizyt