PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznaję - Obserwuję - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny świat
Pilotażowy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

WAŻNE LINKI

Kapitał Ludzki
Europejski Fundusz Społeczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką
Pilotażowe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyką

Przygotowania do Filmowej Gry Miejskiej nabierają tempa...


W ramach przygotowań do Filmowej Gry Miejskiej 28 kwietnia 2015r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z animatorem, panem Stanisławem Niemojewskim, który przyjechał do nas z Warszawy z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Warto zacytować naszego animatora, który był bardzo zadowolony z tego, że zastał w naszej grupie pokłady energii, która przełożyła się na efektywną pracę. Nie można było stworzyć lepszej grupy organizatorów gry! Ambitni i kreatywni gimnazjaliści wraz z ekipą pomysłowych i zaangażowanych licealistów!

Mamy nadzieję, że wypracowane na warsztatach pomysły pozwolą na osiągnięcie naszego celu: świetnie zorganizowanej I Filmowej Gry w naszym mieście.

A oto co o naszej grupie powiedział pan Stanisław: "Uczniowie z Gorzowa to wulkan energii! Prowadzone przeze mnie warsztaty odbyły się w sali, która na co dzień jest pracownią chemiczną, a wieczorami przekształca się w Pracownię Filmoteki Szkolnej. Grupa pracowała na pełnych obrotach. W efekcie stworzyli wspaniałą koncepcję gry, w której z wielką przyjemnością sam wziąłbym udział. Czeka ich jeszcze trochę pracy, ale po tym z jakim zaangażowaniem współpracowali na warsztacie, nie mam żadnych wątpliwości, że wyjdzie im coś świetnego. "

Podczas warsztatów odwiedziło nas RADIO GORZÓW:Link

Goście w Pracowni Filmoteki Szkolnej


Dzień Drzwi Otwartych w III LO i w Gimnazjum nr 3 był niewątpliwie dobrą okazją do zaprezentowania Pracowni Filmoteki Szkolnej przyszłym uczniom naszej szkoły oraz towarzyszącym im rodzicom.

Przybyli goście mogli nie tylko obejrzeć wybrane filmy z pakietu Filmoteki Szkolnej, ale i przekonać się, jakie atuty ma pracownia. Spotkanie z filmem było również okazją do pochwalenia się osiągnięciami i sukcesami uczniów z koła filmowego ZSO nr 3.

Uczestnicy zajęć koła filmowego zaprezentowali swoje filmy animowane oraz opowiedzieli o procesie ich powstawania. Zaprezentowali gościom stanowisko do animacji, podkreślając szczególną rolę światła i statycznego aparatu przy realizacji filmu techniką poklatkową.

Dla przypomnienia, Pracownie Filmoteki Szkolnej to inicjatywa, za pośrednictwem której Polski Instytut Sztuki Filmowej upowszechnia edukację filmową w szkołach. Opiekunem merytorycznym jest liderka Filmoteki Szkolnej p. Małgorzata Miszczak, która podjęła się nie tylko prowadzenia lekcji przedmiotowych dla uczniów z danej szkoły, ale także warsztatów dla nauczycieli i młodzieży z całego regionu.

W ZSO nr 3 odbywają się zatem lekcje z filmem, debaty, wieczory i noce filmowe. Realizowane są również projekty, które polegają na tworzeniu filmów. Powstają tu uczniowskie fabuły, dokumenty i animacje.

Pożegnania maturzystów 2015


24 kwietnia pożegnaliśmy trzecioklasistów. Aulę szkolną wypełniał gwar licznie przybyłych uczniów i gości. Atmosfera zmieniała się od lekko nerwowego oczekiwania, przez momenty podniosłe, do radosnego śmiechu. Były przemówienia z dobrymi radami i życzeniami na przyszłość, kwiaty i podziękowania, chwile wspomnień. Łezka zakręciła się w oku niejednego belfra i absolwenta. Świadectwa rozdane, ostatnie wspólne zdjęcia... I nagle wszystko ucichło. To już jest koniec, Naprawdę.




24.04.2015r. - Pożegnanie maturzystów(obejrzyj)


Warsztaty z języka angielskiego.

DZIEŃ OTWARTY


Dnia 18 kwietnia 2015r. drzwi naszej szkoły otworzyły się szeroko i przywitały w swoich progach uczniów gimnazjum. Uczniowie III LO wciągnęli gimnazjalistów w wir życia naszej Trójki i przedstawili im pokrótce jak to wszystko u nas wygląda na co dzień. Gimnazjaliści dowiedzieli się jakie propozycje edukacyjne mamy dla nich od nowego roku szkolnego, a także jakie warunki muszą spełnić składając dokumenty do III LO.


Zapraszamy na relację fotograficzną



18.04.2015r. - Dzień Otwarty(obejrzyj)



Medal "Pro Patria"


Zostaliśmy wyróżnieni przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Medalem "Pro Patria"

FINAŁ II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU NA MIKROPOWIADANIE PO ANGIELSKU



FINAŁ II MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

NA MIKROPOWIADANIE PO ANGIELSKU




Pośród nadesłanych prac, dwie historie wyróżniały się stylem, wysoką poprawnością językowa i bogactwem językowym.


I miejsce – Anastazja Bieńko, uczennica Akademickiego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego W Gorzowie
Wyróżnienie- Krzysztof Szypuła, uczeń Gimnazjum nr 3 w Gorzowie Wlkp.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej udanych form literackich.

Wręczenie nagród 18 kwietnia 2015 o godz.10:00 podczas Dni Otwartych naszego liceum.




Mistrz Kaligrafii

Wojewódzki Konkurs Kaligraficzny
„Mistrz Kaligrafii”


Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie przepisz tekst piórem, piórkiem, patykiem, pędzlem lub pisakiem na papierze usztywnianym formatu A-4 lub A- 3 jednostronnie. Kolor atramentu oraz tła dowolny. Wskazane jest, żeby teksty zostały ozdobione wybranymi iluminacjami ( inicjałami, bordiurami, miniaturami, itp.) Technika ich wykonania jest dowolna ( np. farby, kredki, złocenia, kolorowy atrament). Tekst dostępny u pani A. Sadowskiej.
Możesz także odręcznie wykonać wybrany przez siebie inicjał w dowolnej technice kaligraficznej na papierze usztywnianym formatu A-4.

Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie 3 prace.

Termin składania swoich dzieł u p. A. Sadowskiej upływa 28.04.2015 i to ona udziela wszelkich informacji odnośnie konkursu.

DZIEŃ OTWARTY - 18 KWIETNIA


Zapraszamy na Dzień Otwarty 18 kwietnia, godz.10.00, w auli szkoły.


REKRUTACJA 2015

REKRUTACJA na rok szkolny 2015/2016
III Liceum Ogólnokształcące, im. W. Szafera
w Gorzowie Wlkp.


W roku szkolnym 2015/2016 oferujemy naukę w klasach:


a) HUMANISTYCZNA
rozszerzenia: j.polski, historia, geografia, j.obcy

b)POLITOLOGICZNO-EKONOMICZNA
rozszerzenia: wos, geografia, matematyka, j.polski

c) PRZYRODNICZA
rozszerzenia: biologia, chemia, j.obcy


oraz naukę czterech języków obcych:
*j.angielski,
*j.niemiecki
*j.rosyjski
*j.włoski

W procesie rekrutacyjnym punktujemy:
j.polski, j.obcy oraz dwa przedmioty wskazane przez ucznia spośród poniższych:
- wos, historia, biologia, chemia, geografia, matematyka.


Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego:
*Składanie wniosków o przyjęcie do szkoły – od 11 do 22 maja 2015 roku,
*Składanie świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego - do 30 czerwca 2015 roku,
*Ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych – 2 lipca 2015 roku o godz.12.00,
*Potwierdzenie przez kandydata woli podjęcia nauki w wybranej szkole – do 6 lipca 2015 roku do godz.12.00,
*Ustalenie i podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych - 7 lipca 2015 roku o godz.12.00.


REKRUTACJA na rok szkolny 2015 (pobierz)


Zasady przyjmowania kandydatów do szkół publicznych




NADCHODZI CZAS NA MIEJSKĄ GRĘ FILMOWĄ!


UWAGA GIMNAZJALIŚCI I LICEALIŚCI! NADCHODZI CZAS NA MIEJSKĄ GRĘ FILMOWĄ!

Jeśli chcecie przeżyć niezwykłą przygodę z filmem, dobrze się bawić oraz dostarczyć innym uczniom niezwykłej rozrywki, nie przegapcie jedynej w swoim rodzaju okazji i zostańcie współorganizatorami pierwszej w naszym mieście Filmowej Gry Miejskiej. Już niebawem do naszej szkoły przyjedzie animator p. Stanisław Niemojewski z Centrum Edukacji Filmowej w Warszawie i przeprowadzi dla organizatorów 5-godzinne warsztaty. Wszystkich zainteresowanych pomocą przy organizacji I Filmowej Gry Miejskiej serdecznie zapraszamy - szczegóły dotyczące spotkania w gab. 45 u pani M. Miszczak.

Organizatorzy I Filmowej Gry Miejskiej: R. Smilgin-Roszczyk i M.Miszczak

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,226,224 Unikalnych wizyt