PROJEKTY UNIJNE

Projekt: Poznajê - Obserwujê - Rozumiem - mój niezwyczajny zwyczajny ¶wiat
Pilota¿owy program rozwojowy dla uczniów gorzowskich gimnazjów i liceów z wykorzystaniem e-learningu

Logowanie

Nazwa u¿ytkownika

Has³o



Nie mo¿esz siê zalogowaæ?
Popro¶ o nowe has³o

WA¯NE LINKI

Kapita³ Ludzki
Europejski Fundusz Spo³eczny
Biuletyn Informacji Publicznej
Pilota¿owe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyk±
Pilota¿owe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyk±
Pilota¿owe doskonalenie nauczycieli na temat transgranicznych kontaktów z praktyk±

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025.



Rekrutacja do szkó³ ponadpodstawowych odbywa siê za pomoc± elektronicznego naboru, który dostêpny jest na stronie Urzêdu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, w zak³adce E-urz±d/Edukacja/ Nabór do szkó³ ponadpodstawowych
Link


HARMONOGRAM REKRUTACJI na rok szkolny 2024/2025



HARMONOGRAM(pobierz)


OFERTA EDUKACYJNA:



ZASADY REKRUTACJI:



1. Terminy przeprowadzania postêpowania rekrutacyjnego i uzupe³niaj±cego na rok szkolny 2024/2025
Link





2. Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, ustalony przez Lubuskiego Kuratora O¶wiaty uwzglêdnianych w postêpowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025
Link






Kontakt:

Koordynator ds. rekrutacji: Anna Malarek
tel. 667 659 204
e-mail: zso3@edu.gorzow.pl

Kraków 2024r.



Kraków, dzięki bogatej historii oraz kulturowym skarbnicom jest doskonałym miejscem na wycieczkę szkolną. Dlatego w dniach 24-26.04 wybraliśmy się w zespole dwóch klas 1b i 1c wraz z wychowawcami i opiekunami do tego pięknego miasta i okolic. Pierwszego dnia po długiej podróży dotarliśmy do pierwszego z miejsc, które zwiedziliśmy czyli Muzeum w Auschwitz- Birkenau. Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Kolejne dni to zwiedzanie miasta KRAKOWA , w tym jego serca czyli Rynku Głównego.Otoczony zabytkowymi kamienicami i majestatycznymi budowlami Krakowski Rynek Główny to jeden z najpiękniejszych rynków w Europie. W Krakowie zwiedziliśmy też m.in. Kościół Mariacki, Katedrę Wawelską byliśmy też w Muzeum Armii Krajowej. Ostatniego dnia oddaliśmy się całodniowej zabawie w Energylandii.
To był czas niezapomnianych wrażeń.



Kraków 2024r.(obejrzyj)


Pożegnanie maturzystów 2024r.




Pożegnanie maturzystów 2024r. - fotorelacja(obejrzyj)








Wycieczka do Hiszpanii.



Od 22-30 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 2b, 2d i 2e przebywali na wycieczce w Hiszpanii.

Dni spędzone w Hiszpanii były obfite w nowe doświadczenia i wiedzę na temat hiszpańskich artystów, miejscowej architektury i tradycji panujących w katalońskiej kulturze.

Podczas pobytu zwiedzaliśmy urokliwe zakątki Barcelony oraz malownicze Tossa de Mar. Nie zabrakło także aktywności, takich jak pływanie na kajakach i spacerowanie po malowniczych klifach. To z pewnością był niezapomniany czas pełen nowych doświadczeń!

Hiszpania(obejrzyj)


GNIEZNO - BISKUPIN - TORUŃ



W dniach 23-24 kwietnia odbyła się wycieczka uczniów klas 4 - 7 SP do Gniezna, Biskupina i Torunia. Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego.
Pierwszym punktem było odwiedzenie pierwszej stolicy Polski - Gniezna. Zwiedziliśmy Katedrę, słuchaliśmy historii o życiu i śmierci św. Wojciecha i zobaczyliśmy trumnę, w której są złożone jego relikwie. Zobaczyliśmy Drzwi Gnieźnieńskie, będące unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie ruszyliśmy do Biskupina, osady łużyckiej sprzed 2700 lat. Zobaczyliśmy rekonstrukcję grodu biskupińskiego, dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie w chacie, czym zajmował się mincerz i jak powstawały denary Bolesława Chrobrego. Ostatnim punktem wycieczki był Toruń. Podziwialiśmy najcenniejsze zabytki tego miasta: Rynek Staromiejski, Krzywą Wieżę, Bramę Mostową, pomnik Flisaka otoczony żabami w formie fontanny, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Kopernika, Ratusz. W Muzeum Piernika poznaliśmy rytuały związane z wypiekiem piernika , własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto a potem mogliśmy upiec toruńskie specjały. W Domu Legend poznaliśmy i braliśmy udział w przedstawieniach związanych z legendami toruńskimi.
Wycieczka przyniosła dużo radości, rozwinęła naszą wiedzę, a wielu z nas umożliwiła przebywanie w miejscach które do tej pory znaliśmy tylko z podręczników do historii. Zmęczeni, ale zadowoleni, pełni miłych wspomnień wróciliśmy do Gorzowa.

Toruń(obejrzyj)


MOVIE MAKERS



W tym roku szkolnym realizujemy projekt eTwinning "MOVIE MAKERS".
W ścisłej współpracy z uczniami i nauczycielami z Włoch i Hiszpanii kręcimy filmy, do których wcześniej napisaliśmy scenariusze.






Prawdziwe włoskie cappuccino.



W tym tygodniu uczniowie klasa 1 f uczestniczyła w lekcji online, podczas której uczniowie z Włoch demonstrowali, jak poprawnie zrobić prawdziwe włoskie cappuccino, caffè shakerato i gorącą czekoladę.






Kraków



Wycieczka klas 1a i 1e do Krakowa, ze zwiedzaniem kopalni w Bochni oraz wspaniała zabawa w Energylandii 🙂

Kraków(obejrzyj)







Centrum Kongresowo-dydaktyczne



W ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu dnia 19.04 klasy medyczne odwiedziły Centrum Kongresowo-dydaktyczne. Wysłuchaliśmy wykładów pt"Otępienie w chorobach neurologicznych" wygłoszony przez pracowników Pracowni Neurobiologii Katedry i Kliniki Neurologii UMP Panią lek. Natalię Banaszek oraz Pana lek. Mikołaja Hurłę. Kolejny wykład dotyczył "Stwardnienia rozsianego u dzieci" a wygłosiła go dr n. med. Agnieszka Wencel-Warot z Katedry i Kliniki Neurologii Wieku Rozwojowego UMP. Po wykładach przedstawiciele 16 szkół średnich z Polski wzięli udział w konkursie "Młody Medyk z zakresu neurologii" a naszemu Oskarowi Onyśko z klasy 1b udało się wywalczyć 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i pełni wrażeń czekamy na następne spotkania.
Opiekunowie Jolanta Kulej oraz Zbigniew Prędkiewicz

Centrum Kongresowo-dydaktyczne(obejrzyj)

Debata Oksfordzka



W dniu 18 kwietnia 2024r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Uczestnictwo wiązało się z koniecznością zgłębienia 12 tez turniejowych. W czasie turnieju było okazja nie tylko do udziału w dyskusji z innymi uczniami ze szkół ze Szczecina, ale także do kuluarowej rozmowy z Wojewodą Zachodniopomorskim Panem Adamem Rudawskim. Sam turniej odbywał się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Dziękujemy Uniwersytetowi Szczecińskiemu za zaproszenie nas do udziału w Turnieju, ale także świetną organizację. Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i z chęcią wrócimy w kolejnym roku.

Debata Oksfordzka(obejrzyj)


Konkurs OZE

Konkurs OZE




REGULAMIN MIÊDZYSZKOLNEGO KONKURSU- „Jestem OZEkspertem”(pobierz)

REGULAMIN MIÊDZYSZKOLNEGO KONKURSU- „MÓJ OZE-¦WIAT”(pobierz)

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika konkursu(pobierz)



Wygenerowano w sekund: 0.00
3,227,359 Unikalnych wizyt